Najwyższy komfort zajęć w Łodzi i Zgierzu

eGym / Trening personalny

Indoor Cycling-Walking

Wystawa "Druk w druk" - Agata Stępień i Piotr Skowron

13lut

Tym razem w Galerii SNG będą mogli Państwo podziwiać prace wykonane techniką sitodruku, który to Pani Agacie i Panu Piotrowi umożliwił nie raz przekroczyć granice grafiki. Wernisaż odbył się 13 lutego - zapraszamy na krótką recenzję i fotorelację z wydarzenia.

Profesor Agata Stepień i jej asystent Piotr Skowron pokazali w naszej galerii swoje najnowsze prace. Oboje uprawiają serigrafię, czyli popularnie mówiąc - sitodruk. Pierwsza część wernisażowej rozmowy poświęcona była tajemnicom tej techniki graficznej. Autorzy opowiedzieli o historii sitodruku, o jego awansie do grupy technik szlachetnych, o pewnych szczegółach technicznych powstawania odbitek.

W drugiej części spotkania mowa była o pokazywanych pracach i o nowych wątkach w twórczości obojga artystów. Agata Stępień odeszła na chwilę od geometrii, tworząc cykl kobiecych portretów, w kórych przetwarza zdjęcia twarzy swoich znajomych. Piotr Skowron wprowadził do swoich prac kolor, dodając im zarówno symboliki, jak i dekoracyjności. Zmianę -według jego własnych słów - zadzięcza inspiracjom ze strony Agaty Stępień. Jak widać (także na wystawie) nauczycielka i uczeń wzajemnie się wspierają.

Na zakończenie spotkania padło pytanie o metody oprawiania grafik na wystawę. Artyści stwierdzili, że ani szyba, ani pleksi nie jest tu dobrym rozwiązaniem. Niestety, pokazywanie prac bez oprawy wiąże się z dużym ryzykiem przypadkowego pobrudzenia i dlatego nie zawsze decydują się na to rozwiązanie.

Z pozdrowieniami od Pana Piotra Groblińskiego


 

W Galerii Stacji Nowa Gdynia 13 lutego 2016r. (sobota) o godz. 12 00 odbędzie się

wernisaż wystawy grafiki Agaty Stępień i Piotra Skowrona pt.” Druk w druk”. Wystawa potrwa do 06.04.2016r.

„Druk w druk” - wystawa prezentująca fragment dorobku artystycznego dr hab. Agaty Stępień i jej asystenta Piotra Skowrona. Prezentowane grafiki to przede wszystkim prace powstałe w technice sitodruku. Sitodruk jest techniką o bardzo dużych możliwościach kreacyjnych, a także o nieograniczonych możliwościach realizacyjnych. Jest to medium, dzięki któremu swobodnie można przekraczać granice grafiki. Szeroki wachlarz możliwości technik druku sitowego, różnych metod wykonywania matryc, dają swobodę w realizacji projektu – pomysłu. Technika sitodruku, z jej możliwością wielokrotnego nakładania poszczególnych warstw - druk w druk - oraz uzyskiwania różnorodnych struktur doskonale realizuje potrzeby artystycznego wyrazu obojga artystów.

Agata Stępień urodzona 1969 roku w Łodzi. Studia w 1992-1997 roku w Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi. Dyplom z wyróżnieniem w 1998 roku zrealizowany w Pracowni Tkaniny Dekoracyjnej prof. Krystyny Górskiej, Pracowni Sitodruku prof. Andrzeja Smoczyńskiego i Pracowni Rysunku i Malarstwa prof. Tadeusza Śliwińskiego. Od 1997 roku zatrudniona w łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych w Pracowni Sitodruku prof. Andrzeja Smoczyńskiego w Katedrze Grafiki Warsztatowej na Wydziale Grafiki i Malarstwa. W 2003 roku nadanie stopnia naukowego doktora w zakresie sztuk plastycznych w dyscyplinie artystycznej grafiki. W 2011 roku uzyskany stopień doktora habilitowanego sztuki plastyczne, dyscyplina: sztuki piękne nadany uchwałą Rady Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. W roku akademickim 20011/2012 obejmuje Pracownię Sitodruku w Katedrze Grafiki Warsztatowej ASP w Łodzi. Twórczość w zakresie grafiki, rysunku, rzeźby i tkaniny .

 

Piotr Skowron urodzony w 1984r. w Łodzi jest absolwentem Grafiki Artystycznej łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego, dyplom z wyróżnieniem, z pracowni profesora Sławomira Ćwieka. Obecnie pracuje na stanowisku asystenta w macierzystej Uczelni, w Pracowni Sitodruku dr hab. Agaty Stępień. Tworzy w zakresie grafiki warsztatowej, rysunku oraz malarstwa. Techniki, które najczęściej wykorzystuje to serigrafia i wklęsłodruk. Nie ogranicza się jednak tylko do klasycznych form druku i często sięga po niekonwencjonalne techniki graficzne. Eksperymenty kolograficzne idealnie współgrają z jego wcześniejszym wykształceniem – inżyniera zdobytym na Politechnice Łódzkiej. www.piotrskowron.com

 

 

Podziel się:
Wstecz WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Więcej w SNG

Najbogatsza oferta zajęć fitness dla seniorów. A zarazem komfort, cisza i spokój. SNG oferuje wiele atrakcji dedykowanych osobom starszym!
Więcej
Zespół najwyższej klasy specjalistów czeka na Was, żeby spełnić Wasze marzenia i potrzeby.
Więcej
Wiadomo wszem i wobec, że najlepsze efekty daje połączenie właściwego treningu z odpowiednią dietą. Ofertę treningową mamy od zawsze. Teraz mamy również dla Was propozycję zbilansowanej diety - SNG Fit Catering.
Więcej
Nasza oferta dla biznesu to dopasowane do potrzeb klienta plany motywacyjne i pakiety sportowe finansowane z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Ale przede wszystkim zadowolenie i zdrowie Waszych pracowników.
Więcej
Innowacyjne podejście do treningu obwodowego. Zintegrowane doświadczenie treningowe. Dzięku eGYM możesz maksymalnie spersonalizować założenia treningowe
Więcej
Rozpoczynasz przygodę z triathlonem? Zacznij trenować z ekspertami SNG i przygotuj się do startu w wymarzonych zawodach.
Więcej
Zrobiliśmy w Stacji Nowa Gdynia już setki zdjęć i cały czas odkrywamy ją na nowo. Zapraszamy do przejrzenia, ale tylko w ramach zachęty - najlepiej jest pojawić się u nas i przekonać na własnej skórze jak w SNG jest pięknie.
Więcej
Poznaj nowy wymiar treningu rowerowego. Motywuj się do treningu dzięki sportowej rywalizacji. Tylko w SNG.
Więcej
Formalności są czasem potrzebne. Zestawienie regulaminów obowiązujących w SNG.
Więcej
Szukasz dobrej pracy? Znajdziesz ją w Stacji Nowa Gdynia. To miejsce, które swój sukces zawdzięcza dobrej atmosferze. Dołącz do nas!
Więcej
Dużo się dzieje w SNG - tutaj znajdziesz listę bieżących wydarzeń - turniejów, konwencji, maratonów - wraz z zasadami rozgrywek i formularzami zgłoszeniowymi.
Więcej

Trenerzy personalni

Adrian Bołdowicz


Czytaj
Karolina Fryt


Czytaj
Ewa Kaźmierczak


Czytaj
Damian Lipiński


Czytaj
Aneta Piotrowska


Czytaj
Agnieszka Szubert


Czytaj
Wojciech Wróblewski


Czytaj
Milena Zielińska


Czytaj
Tomasz Ziętara


Czytaj
Magdalena Żyła


Czytaj