Najwyższy komfort zajęć w Łodzi i Zgierzu

eGym / Trening personalny

Indoor Cycling-Walking

Wystawa "Druk w druk" - Agata Stępień i Piotr Skowron

13lut

Tym razem w Galerii SNG będą mogli Państwo podziwiać prace wykonane techniką sitodruku, który to Pani Agacie i Panu Piotrowi umożliwił nie raz przekroczyć granice grafiki. Wernisaż odbył się 13 lutego - zapraszamy na krótką recenzję i fotorelację z wydarzenia.

Profesor Agata Stepień i jej asystent Piotr Skowron pokazali w naszej galerii swoje najnowsze prace. Oboje uprawiają serigrafię, czyli popularnie mówiąc - sitodruk. Pierwsza część wernisażowej rozmowy poświęcona była tajemnicom tej techniki graficznej. Autorzy opowiedzieli o historii sitodruku, o jego awansie do grupy technik szlachetnych, o pewnych szczegółach technicznych powstawania odbitek.

W drugiej części spotkania mowa była o pokazywanych pracach i o nowych wątkach w twórczości obojga artystów. Agata Stępień odeszła na chwilę od geometrii, tworząc cykl kobiecych portretów, w kórych przetwarza zdjęcia twarzy swoich znajomych. Piotr Skowron wprowadził do swoich prac kolor, dodając im zarówno symboliki, jak i dekoracyjności. Zmianę -według jego własnych słów - zadzięcza inspiracjom ze strony Agaty Stępień. Jak widać (także na wystawie) nauczycielka i uczeń wzajemnie się wspierają.

Na zakończenie spotkania padło pytanie o metody oprawiania grafik na wystawę. Artyści stwierdzili, że ani szyba, ani pleksi nie jest tu dobrym rozwiązaniem. Niestety, pokazywanie prac bez oprawy wiąże się z dużym ryzykiem przypadkowego pobrudzenia i dlatego nie zawsze decydują się na to rozwiązanie.

Z pozdrowieniami od Pana Piotra Groblińskiego


 

W Galerii Stacji Nowa Gdynia 13 lutego 2016r. (sobota) o godz. 12 00 odbędzie się

wernisaż wystawy grafiki Agaty Stępień i Piotra Skowrona pt.” Druk w druk”. Wystawa potrwa do 06.04.2016r.

„Druk w druk” - wystawa prezentująca fragment dorobku artystycznego dr hab. Agaty Stępień i jej asystenta Piotra Skowrona. Prezentowane grafiki to przede wszystkim prace powstałe w technice sitodruku. Sitodruk jest techniką o bardzo dużych możliwościach kreacyjnych, a także o nieograniczonych możliwościach realizacyjnych. Jest to medium, dzięki któremu swobodnie można przekraczać granice grafiki. Szeroki wachlarz możliwości technik druku sitowego, różnych metod wykonywania matryc, dają swobodę w realizacji projektu – pomysłu. Technika sitodruku, z jej możliwością wielokrotnego nakładania poszczególnych warstw - druk w druk - oraz uzyskiwania różnorodnych struktur doskonale realizuje potrzeby artystycznego wyrazu obojga artystów.

Agata Stępień urodzona 1969 roku w Łodzi. Studia w 1992-1997 roku w Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi. Dyplom z wyróżnieniem w 1998 roku zrealizowany w Pracowni Tkaniny Dekoracyjnej prof. Krystyny Górskiej, Pracowni Sitodruku prof. Andrzeja Smoczyńskiego i Pracowni Rysunku i Malarstwa prof. Tadeusza Śliwińskiego. Od 1997 roku zatrudniona w łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych w Pracowni Sitodruku prof. Andrzeja Smoczyńskiego w Katedrze Grafiki Warsztatowej na Wydziale Grafiki i Malarstwa. W 2003 roku nadanie stopnia naukowego doktora w zakresie sztuk plastycznych w dyscyplinie artystycznej grafiki. W 2011 roku uzyskany stopień doktora habilitowanego sztuki plastyczne, dyscyplina: sztuki piękne nadany uchwałą Rady Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. W roku akademickim 20011/2012 obejmuje Pracownię Sitodruku w Katedrze Grafiki Warsztatowej ASP w Łodzi. Twórczość w zakresie grafiki, rysunku, rzeźby i tkaniny .

 

Piotr Skowron urodzony w 1984r. w Łodzi jest absolwentem Grafiki Artystycznej łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego, dyplom z wyróżnieniem, z pracowni profesora Sławomira Ćwieka. Obecnie pracuje na stanowisku asystenta w macierzystej Uczelni, w Pracowni Sitodruku dr hab. Agaty Stępień. Tworzy w zakresie grafiki warsztatowej, rysunku oraz malarstwa. Techniki, które najczęściej wykorzystuje to serigrafia i wklęsłodruk. Nie ogranicza się jednak tylko do klasycznych form druku i często sięga po niekonwencjonalne techniki graficzne. Eksperymenty kolograficzne idealnie współgrają z jego wcześniejszym wykształceniem – inżyniera zdobytym na Politechnice Łódzkiej. www.piotrskowron.com

 

 

Podziel się:
Wstecz WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Więcej w SNG

Najbogatsza oferta zajęć fitness dla seniorów. A zarazem komfort, cisza i spokój. SNG oferuje wiele atrakcji dedykowanych osobom starszym!
Więcej
Zespół najwyższej klasy specjalistów czeka na Was, żeby spełnić Wasze marzenia i potrzeby.
Więcej
Wiadomo wszem i wobec, że najlepsze efekty daje połączenie właściwego treningu z odpowiednią dietą. Ofertę treningową mamy od zawsze. Teraz mamy również dla Was propozycję zbilansowanej diety - SNG Fit Catering.
Więcej
Nasza oferta dla biznesu to dopasowane do potrzeb klienta plany motywacyjne i pakiety sportowe finansowane z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Ale przede wszystkim zadowolenie i zdrowie Waszych pracowników.
Więcej
Innowacyjne podejście do treningu obwodowego. Zintegrowane doświadczenie treningowe. Dzięku eGYM możesz maksymalnie spersonalizować założenia treningowe
Więcej
Rozpoczynasz przygodę z triathlonem? Zacznij trenować z ekspertami SNG i przygotuj się do startu w wymarzonych zawodach.
Więcej
Zrobiliśmy w Stacji Nowa Gdynia już setki zdjęć i cały czas odkrywamy ją na nowo. Zapraszamy do przejrzenia, ale tylko w ramach zachęty - najlepiej jest pojawić się u nas i przekonać na własnej skórze jak w SNG jest pięknie.
Więcej
Poznaj nowy wymiar treningu rowerowego. Motywuj się do treningu dzięki sportowej rywalizacji. Tylko w SNG.
Więcej
Formalności są czasem potrzebne. Zestawienie regulaminów obowiązujących w SNG.
Więcej
Szukasz dobrej pracy? Znajdziesz ją w Stacji Nowa Gdynia. To miejsce, które swój sukces zawdzięcza dobrej atmosferze. Dołącz do nas!
Więcej
Dużo się dzieje w SNG - tutaj znajdziesz listę bieżących wydarzeń - turniejów, konwencji, maratonów - wraz z zasadami rozgrywek i formularzami zgłoszeniowymi.
Więcej

Trenerzy personalni

Karolina Fryt-Rybicka


Czytaj
Ewa Kaźmierczak


Czytaj
Damian Lipiński


Czytaj
Aneta Piotrowska


Czytaj
Emilia Sobiecka


Czytaj
Agnieszka Szubert


Czytaj
Wojciech Wróblewski


Czytaj
Milena Zielińska


Czytaj
Tomasz Ziętara


Czytaj
Magdalena Żyła


Czytaj