Siłownia / 360 fit zone

Stacja Nowa GdyniaFitness & GymSiłownia / 360 fit zone

Fitness

Niezależnie od wieku, płci i sprawności fizycznej - każdy może znaleźć najbardziej mu odpowiadającą formę ćwiczeń Układy choreograficzne o różnym stopniu intensywności, kształtujące mięśnie i modelujące sylwetkę. Intensywne zajęcia wydolnościowe, pozwalające spalić dużo kalorii. Mniej obciążającą gimnastykę dla seniorów, oraz wiele zajęć dedykowanych poszczególnych partiom mięśni.

Siłownia / 360 fit zone

Największe centrum treningu personalnego w Łodzi i okolicach. 650 m2 klimatyzowanej powierzchni wyposażonej w najnowocześniejsze urządzenia Technogym, Gravity, Pavigym, Concept2, eGym. Wyjątkowa siłownia w Łodzi, Zgierzu i okolicach

eGym / Trening personalny

Dopiero zaczynasz swoją przygodę z siłownią? Ćwicz pod okiem trenera personalnego. Siłownia w Stacji Nowa Gdynia to miejsce, w którym możesz rozpocząć trening obwodowy, cardio czy siłowy. Zapraszamy mieszkańców Łodzi i Zgierza. A może w grupie byłoby ci łatwiej? Sprawdź naszą ofertę zajęć grupowych i innych aktywności fizycznych. Wspólnie powalczmy o lepszą sylwetkę, kondycję oraz zdrowie.

Fitness Kids

Rozwijamy ogólnie, korygujemy korekcyjnie, ćwiczymy z małymi joginami i duuuużo się śmiejemy. Pomagamy krzywym kręgosłupom lub staramy się im zapobiec. Planujcie własny trening, gdy my będziemy ćwiczyć z Waszymi pociechami.

Centrum treningu personalnego. Więcej niż siłownia.


650 m2 klimatyzowanej powierzchni wyposażonej w najnowocześniejsze urządzenia i rozwiązania.

360° FIT ZONE to świetna siłownia. I nie tylko. To innowacyjne podejście do ćwiczeń oraz położenie nacisku na trening personalny. Najnowocześniejsza baza treningowa ze specjalistycznym sprzętem pozwala w pełni dopasować rodzaj i formę ćwiczeń do indywidualnych potrzeb i oczekiwań, niezależnie od tego czy motywacją do treningu jest dążenie do lepszego wyglądu, zdrowia czy też osiągnięcie założonych wyników sportowych. 360° FIT ZONE w Stacji Nowa Gdynia to 6 stref treningowych wyposażonych w urządzenia topowych producentów: Technogym®, Total Gym®, Pavigym® i eGym®.

I. Strefa treningu funkcjonalnego
To najbardziej zaawansowane urządzenia wchodzące w skład wyposażenia siłowni czy sal fitness. Technogym® jako pierwszy stworzył urządzenia do treningu funkcjonalnego, a więc do takiego, który wspiera codzienne czynności ruchowe. Linia Kinesis TechnoGym oraz urządzenia Total Gym® umożliwiają nieograniczony ruch w dowolnej płaszczyźnie i kierunku. Ćwiczenie na tych urządzeniach wpływają na zaktywowanie mięśni, których na co dzień nie używamy: mięśni głębokich miednicy, brzucha, kręgosłupa, pleców, itp., a więc mięsi posturalnych, od których zależy prawidłowa postawa ciała oraz prawidłowy przebieg procesów fizjologicznych.


II. Strefa cardio

Strefa wyposażona w bieżnie, rowery, steppery i wiosła. Grupa stepperów zawiera m.in. urządzenia typu VARIO. W jednej z nich jest możliwość płynnego przejścia ze stepowania w chód czy bieg i odwrotnie. Inna maszyna typu VARIO umożliwia ćwiczenie ruchu kroku łyżwowego, co jednocześnie uruchamia mięśnie brzucha, ud, pośladków, nóg, tułowia i rąk, a także angażuje mięśnie posturalne.  Strefa cardio służy do treningu wytrzymałości ogólnej, a także do bardzo skutecznego spalania tkanki tłuszczowej i rozsądnej utraty wagi. Używając kardiotestera (wszystkie urządzenia cardio w SNG wyposażone są w cardiotestery) w sposób precyzyjny można za pomocą testów określić stopień wydolności, wyznaczyć tętno treningu wytrzymałościowego oraz tempo spalania tkanki tłuszczowej.


III. Strefa treningu obwodowego

Trening obwodowy w Stacji Nowa Gdynia prowadzony jest w oparciu o dwa rozwiązania.

Technogym® Easy Line to zestaw urządzeń zaprojektowanych tak, aby „po przejściu” całego obwodu uruchomić i wzmocnić wszystkie najważniejsze partie mięśni i stawów. Trening obwodowy jest doskonałym rozwiązaniem dla seniorów i osobom walczącym z nadwagą. O intensywności zajęć decydujemy sami poprzez siłę jaką wkładamy w ćwiczenia.

eGym® to najnowocześniejszy i jedyna w Polsce tak innowacyjny trening obwodowy. Dzięki niemu możecie maksymalnie spersonalizować założenia treningowe.

Więcej na temat innowacyjnej strefy treningu eGym® przeczytacie TUTAJ.


IV. Strefa kształtowania sylwetki

Strefa z urządzeniami harmonijnie kształtującymi wszystkie grupy mięśniowe decydujące o zgrabnej, sportowej sylwetce. Poszczególne urządzenia przy określonym obciążeniu i liczbie powtórzeń szybko i w prosty sposób pomogą osiągnąć zamierzony efekt. Maszyny poprzez odpowiednie ustawienie izolują konkretne partie mięśniowe, co pozwala je w sposób precyzyjny kształtować.


V. Strefa ćwiczeń wolnych

To strefa wyposażona w drabinki, specjalną matę do rozciągania i stretchingu (FlexArea) oraz 11 metrową ścieżkę do wyrabiania szybkości (Sprint Track), koordynacji ruchowej, skoków i wieloskoków. Strefa posiada także wiele przyborów do ćwiczeń wolnych takich jak bosu, io-ball, piłki lekarskie, piłki stabilizacyjne, rollery, fitbagi, hantle typu Kettlebell.


VI. Strefa treningu siłowego

Celem jest praca nad siłą jako podstawową cechą motoryki. Trening kształtuje rozwój mięśni podstawowych, pozwala pracować nad ich objętością, kształtem, siłą i mocą. Ćwiczenia w pozycjach izolowanych z wykorzystaniem m.in. wieży wielofunkcyjnej, sztang, hantli. Siłownia w najczystszej formie.


Trenerzy i instruktorzy dyżurni

360 Fit Zone znajduje się pod stałą kontrolą instruktorów i trenerów, którzy przygotowują i prowadzą indywidualne programy treningowe. Jeśli chcecie skorzystać z ich pomocy, porady, zaplanowaniu treningu - zgłoście się do recepcji.

Chcecie mieć większą kontrolę nad planem treningowym. Możemy Wam udostępnić urządzenia do monitorowania wysiłku, przeprowadzić badanie składu ciała lub profesjonalny test FMS.

 

Dowiedz się więcej

Siłownia Łódź – trening personalny i dostęp do profesjonalnego sprzętu

Dbanie o sylwetkę może przebiegać na różne sposoby. Wiele osób decyduje się na regularne wizyty w siłowni, a siłownia Nowa Gdynia w Łodzi stanowi jedno z najlepiej wyposażonych centrów sportowych na terenie miasta. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do skorzystania z oferty treningów personalnych oraz zachęcamy do skorzystania z dostępu do sprzętu wszystkie osoby, które chcą ćwiczyć samodzielnie.

Siłownia w Łodzi – dlaczego warto skorzystać z porad trenera personalnego?

W naszej siłowni możesz skorzystać z usług wykwalifikowanych trenerów personalnych, którzy dobiorą rodzaj treningu indywidualnie i dopasują go do Twoich umiejętności. Trenerzy służą profesjonalnym doradztwem w zakresie doboru rodzaju i intensywności ćwiczeń, jak również pomagają zapoznać się z prawidłową techniką każdej wariacji treningowej.

Siłownia wyposażona jest w sześć stref przeznaczonych do użytku klientów siłowni. Na miejscu można skorzystać z profesjonalnego sprzętu sportowego różnego rodzaju. Posiadamy dostęp do zaawansowanych maszyn cardio, dzięki którym można przyspieszyć procesy odchudzania i wzmocnić kondycję fizyczną. Miłośnicy treningu siłowego z pewnością docenią szeroki wybór wolnych ciężarów oraz maszyn wymagających zaangażowania siły mięśni. Mamy także coś dla tych, którzy uwielbiają crossfit lub trening kalisteniczny. Wytrzymałe drabinki, kettlebells czy piłki lekarskie stanowią idealny sprzęt do treningu całego ciała. Na naszą siłownię chętnie zgłaszają się również osoby, które lubią trenować w powolnym lub umiarkowanym tempie.

Siłownia Łódź Radogoszcz – dobre wyposażenie i miła atmosfera

Siłownia w Łodzi w Centrum Sportu Nowa Gdynia to miejsce, do którego chętnie przychodzą osoby, którym zależy nie tylko na dobrym treningu, ale też możliwości spotkania z innymi. Zajęcia na siłowni mogą stać się sposobem na rozładowanie emocji, bądź odprężenie umysłu i odseparowanie się, choć na chwilę, od spraw dnia codziennego.

Praca nad sylwetką wymaga zaangażowania, a dostęp do profesjonalnego sprzętu pomaga uniknąć rutyny, ponieważ zapewnia praktycznie nieograniczone możliwości urozmaicenia treningu. Nasza siłownia jest bardzo dobrze wyposażona, a przyjazny personel dba o to, aby w każdej strefie panował spokój i miła atmosfera. Zapraszamy do skorzystania z możliwości treningu personalnego w grupie lub treningu indywidualnego. Siłownia Nowa Gdynia to idealne miejsce zarówno dla osób początkujących jak i doświadczonych bywalców siłowni.

Największe centrum treningu personalnego w Łodzi i okolicach. 650 m2 klimatyzowanej powierzchni wyposażonej w najnowocześniejsze urządzenia Technogym, Gravity, Pavigym, Concept2, eGym. Wyjątkowa siłownia w Łodzi, Zgierzu i okolicach