Siłownia / 360 fit zone

Stacja Nowa GdyniaFitness & GymSiłownia / 360 fit zone

Fitness

Niezależnie od wieku, płci i sprawności fizycznej - każdy może znaleźć najbardziej mu odpowiadającą formę ćwiczeń Układy choreograficzne o różnym stopniu intensywności, kształtujące mięśnie i modelujące sylwetkę. Intensywne zajęcia wydolnościowe, pozwalające spalić dużo kalorii. Mniej obciążającą gimnastykę dla seniorów, oraz wiele zajęć dedykowanych poszczególnych partiom mięśni.

Siłownia / 360 fit zone

Największe centrum treningu personalnego w Łodzi i okolicach. 650 m2 klimatyzowanej powierzchni wyposażonej w najnowocześniejsze urządzenia Technogym, Gravity, Pavigym, Concept2, eGym. Wyjątkowa siłownia w Łodzi, Zgierzu i okolicach

eGym / Trening personalny

Dopiero zaczynasz swoją przygodę z siłownią? Ćwicz pod okiem trenera personalnego. Siłownia w Stacji Nowa Gdynia to miejsce, w którym możesz rozpocząć trening obwodowy, cardio czy siłowy. Zapraszamy mieszkańców Łodzi i Zgierza. A może w grupie byłoby ci łatwiej? Sprawdź naszą ofertę zajęć grupowych i innych aktywności fizycznych. Wspólnie powalczmy o lepszą sylwetkę, kondycję oraz zdrowie.

Indoor Cycling-Walking

Indoor Cycling - trening łączący zajęcia grupowe z kolarskim przygotowaniem na rowerach stacjonarnych. Indoor Walking - trening odbywa się na bieżniach nie-elektrycznych, które napędzane są siłą mięśni. Zajęcia odbywają się w klimatyzowanej sali, na najlepszych dostępnych urządzeniach - rowerach marki Schwinn i bieżniach Walker

Centrum treningu personalnego. Więcej niż siłownia.


650 m2 klimatyzowanej powierzchni wyposażonej w najnowocześniejsze urządzenia i rozwiązania.

360° FIT ZONE to świetna siłownia. I nie tylko. To innowacyjne podejście do ćwiczeń oraz położenie nacisku na trening personalny. Najnowocześniejsza baza treningowa ze specjalistycznym sprzętem pozwala w pełni dopasować rodzaj i formę ćwiczeń do indywidualnych potrzeb i oczekiwań, niezależnie od tego czy motywacją do treningu jest dążenie do lepszego wyglądu, zdrowia czy też osiągnięcie założonych wyników sportowych. 360° FIT ZONE w Stacji Nowa Gdynia to 6 stref treningowych wyposażonych w urządzenia topowych producentów: Technogym®, Total Gym®, Pavigym® i eGym®.

I. Strefa treningu funkcjonalnego
To najbardziej zaawansowane urządzenia wchodzące w skład wyposażenia siłowni czy sal fitness. Technogym® jako pierwszy stworzył urządzenia do treningu funkcjonalnego, a więc do takiego, który wspiera codzienne czynności ruchowe. Linia Kinesis TechnoGym oraz urządzenia Total Gym® umożliwiają nieograniczony ruch w dowolnej płaszczyźnie i kierunku. Ćwiczenie na tych urządzeniach wpływają na zaktywowanie mięśni, których na co dzień nie używamy: mięśni głębokich miednicy, brzucha, kręgosłupa, pleców, itp., a więc mięsi posturalnych, od których zależy prawidłowa postawa ciała oraz prawidłowy przebieg procesów fizjologicznych.


II. Strefa cardio

Strefa wyposażona w bieżnie, rowery, steppery i wiosła. Grupa stepperów zawiera m.in. urządzenia typu VARIO. W jednej z nich jest możliwość płynnego przejścia ze stepowania w chód czy bieg i odwrotnie. Inna maszyna typu VARIO umożliwia ćwiczenie ruchu kroku łyżwowego, co jednocześnie uruchamia mięśnie brzucha, ud, pośladków, nóg, tułowia i rąk, a także angażuje mięśnie posturalne.  Strefa cardio służy do treningu wytrzymałości ogólnej, a także do bardzo skutecznego spalania tkanki tłuszczowej i rozsądnej utraty wagi. Używając kardiotestera (wszystkie urządzenia cardio w SNG wyposażone są w cardiotestery) w sposób precyzyjny można za pomocą testów określić stopień wydolności, wyznaczyć tętno treningu wytrzymałościowego oraz tempo spalania tkanki tłuszczowej.


III. Strefa treningu obwodowego

Trening obwodowy w Stacji Nowa Gdynia prowadzony jest w oparciu o dwa rozwiązania.

Technogym® Easy Line to zestaw urządzeń zaprojektowanych tak, aby „po przejściu” całego obwodu uruchomić i wzmocnić wszystkie najważniejsze partie mięśni i stawów. Trening obwodowy jest doskonałym rozwiązaniem dla seniorów i osobom walczącym z nadwagą. O intensywności zajęć decydujemy sami poprzez siłę jaką wkładamy w ćwiczenia. Z wykorzystaniem linii Technogym® Easy Line prowadzone są zajęcia grupowe. Szczegółowy grafik zajęć znajdziecie TUTAJ

eGym® to najnowocześniejszy i jedyna w Polsce tak innowacyjny trening obwodowy. Dzięki niemu możecie maksymalnie spersonalizować założenia treningowe.

Więcej na temat innowacyjnej strefy treningu eGym® przeczytacie TUTAJ.


IV. Strefa kształtowania sylwetki

Strefa z urządzeniami harmonijnie kształtującymi wszystkie grupy mięśniowe decydujące o zgrabnej, sportowej sylwetce. Poszczególne urządzenia przy określonym obciążeniu i liczbie powtórzeń szybko i w prosty sposób pomogą osiągnąć zamierzony efekt. Maszyny poprzez odpowiednie ustawienie izolują konkretne partie mięśniowe, co pozwala je w sposób precyzyjny kształtować.


V. Strefa ćwiczeń wolnych

To strefa wyposażona w drabinki, specjalną matę do rozciągania i stretchingu (FlexArea) oraz 11 metrową ścieżkę do wyrabiania szybkości (Sprint Track), koordynacji ruchowej, skoków i wieloskoków. Strefa posiada także wiele przyborów do ćwiczeń wolnych takich jak bosu, io-ball, piłki lekarskie, piłki stabilizacyjne, rollery, fitbagi, hantle typu Kettlebell.


VI. Strefa treningu siłowego

Celem jest praca nad siłą jako podstawową cechą motoryki. Trening kształtuje rozwój mięśni podstawowych, pozwala pracować nad ich objętością, kształtem, siłą i mocą. Ćwiczenia w pozycjach izolowanych z wykorzystaniem m.in. wieży wielofunkcyjnej, sztang, hantli. Siłownia w najczystszej formie.


Trenerzy i instruktorzy dyżurni

360 Fit Zone znajduje się pod stałą kontrolą instruktorów i trenerów, którzy przygotowują i prowadzą indywidualne programy treningowe. Jeśli chcecie skorzystać z ich pomocy, porady, zaplanowaniu treningu - zgłoście się do recepcji.

Chcecie mieć większą kontrolę nad planem treningowym. Możemy Wam udostępnić urządzenia do monitorowania wysiłku, przeprowadzić badanie składu ciała lub profesjonalny test FMS.

 

Największe centrum treningu personalnego w Łodzi i okolicach. 650 m2 klimatyzowanej powierzchni wyposażonej w najnowocześniejsze urządzenia Technogym, Gravity, Pavigym, Concept2, eGym. Wyjątkowa siłownia w Łodzi, Zgierzu i okolicach