Fitness

Niezależnie od wieku, płci i sprawności fizycznej - każdy może znaleźć najbardziej mu odpowiadającą formę ćwiczeń Układy choreograficzne o różnym stopniu intensywności, kształtujące mięśnie i modelujące sylwetkę. Intensywne zajęcia wydolnościowe, pozwalające spalić dużo kalorii. Mniej obciążającą gimnastykę dla seniorów, oraz wiele zajęć dedykowanych poszczególnych partiom mięśni.

Siłownia / 360 fit zone

Największe centrum treningu personalnego w Łodzi i okolicach. 650 m2 klimatyzowanej powierzchni wyposażonej w najnowocześniejsze urządzenia Technogym, Gravity, Pavigym, Concept2, eGym. Wyjątkowa siłownia w Łodzi, Zgierzu i okolicach

eGym / Trening personalny

Dopiero zaczynasz swoją przygodę z siłownią? Ćwicz pod okiem trenera personalnego. Siłownia w Stacji Nowa Gdynia to miejsce, w którym możesz rozpocząć trening obwodowy, cardio czy siłowy. Zapraszamy mieszkańców Łodzi i Zgierza. A może w grupie byłoby ci łatwiej? Sprawdź naszą ofertę zajęć grupowych i innych aktywności fizycznych. Wspólnie powalczmy o lepszą sylwetkę, kondycję oraz zdrowie.

Fitness Kids

Rozwijamy ogólnie, korygujemy korekcyjnie, ćwiczymy z małymi joginami i duuuużo się śmiejemy. Pomagamy krzywym kręgosłupom lub staramy się im zapobiec. Planujcie własny trening, gdy my będziemy ćwiczyć z Waszymi pociechami.

Brzuch - Uda - Pośladki, czyli BUP

Konkretne zajęcia na konkretne potrzeby. Zajęcia stanowią gimnastykę odchudzającą, składają się z ćwiczeń wzmacniających mięśnie i redukujących tkankę tłuszczową. Składają się z serii powtarzanych od kilku do kilkunastu razy ćwiczeń, ze szczególnym uwzględnieniem partii mięśniowych brzucha, pośladków i ud. Zajęcia przeznaczone dla każdego, również niezależnie od wieku.

Power Deep Work®

Nowy wymiar treningu funkcjonalnego. Prosty, atletyczny i wyróżniający się na tle innych znanych programów. Opiera się na pięciu elementach: ziemia, drewno, ogień, metal i woda. Elementy te symbolizują źródła energii i tworzą kompleksowy trening funkcjonalny, skupiający w sobie koncepcję Yin i Yang. Został opracowany tak, aby łączyć w sobie napięcie i rozluźnienie mięśni oraz ćwiczenia oddechowe. Zajęcia mają na celu wyćwiczyć wszystkie partie mięśni, pozbawić je niezdrowego napięcia i wypracować u uczestników głęboki, uspokajający oddech. deepWORK® to zajęcia dla każdego niezależnie od wieku, poziomu zaawansowania czy płci. Zajęcia odbywają się bez choreografii, bez przyrządów i dają możliwość wyboru odpowiedniej dla siebie wersji danego ćwiczenia.

Fat Killer/Burner

Gdy ma się konkretne cele, nie ma kompromisów. Zajęcia wzmacniająco-spalające o wysokiej intensywności. Trening wzmacniający przeplata się z licznymi wyskokami i podskokami, obejmują również ćwiczenia na matach. Zajęcia kończą się krótka choreografią spalającą. Całość to bardzo dynamicznym trening o dosyć wysokim stopniu zaawansowania. Niezależnie od płci to trening dla lubiących ruszać się intensywnie w rytm energicznej muzyki.


Fit Bike- NOWOŚĆ
Zajęcia Fit Bike pozwalają na najlepsze rezultaty treningowe przy maksimum korzyści płynących dla zdrowia i przy dobrej zabawie. Poza standardową jazdą na rowerze charakteryzują się dodatkowymi ćwiczeniami, jak na przykład:
- Jumps (skoki), czyli rytmiczne przechodzenie z pozycji stojącej do siedzącej,
- Rytmiczne zmienianie pozycji rąk dla zwiększenia koordynacji ruchowej,
- Frozen, polegającej na chwilowym "zamrożeniu korpusu",
- Rhythm Press, czyli rytmiczne unoszenie i opuszczanie łokci,

Są to zajęcia dynamiczne ze zmiennym tempem przy energicznej muzyce, która nadaje rytm poszczególnym ćwiczeniom. Nie jest to typowy trening kolarski, ale zaprojektowany podobnie, jak grupowe zajęcia fitness, gdzie ciągłe zmiany ćwiczeń mają urozmaicić trening i dać dodatkowy bodziec do zabawy samą jazdą oraz wywołać uśmiech na twarzy.

Gimnastyka

Zajęcia o łagodnym charakterze i intensywności dopasowanej indywidualnie do każdego uczestnika. Składają się na nie ćwiczenia poprawiające zarówno kondycję jak i samopoczucie. W czasie zajęć angażujemy równomiernie wszystkie partie mięśni. Trening dedykowane głównie osobom starszym, ale również dla ludzi po urazach, powracających do wcześniejszego poziomu aktywności.

Joga Ogólna

Hatha Joga polega na fizycznym i energetycznym oczyszczaniu organizmu i jest najstarszą znaną formą ćwiczeń fizycznych. W sanskrycie wyraz HATHA jest połączeniem HA - Słońce - i THA - Księżyc i symbolizuje równowagę psychofizyczną organizmu człowieka. W Hatha Joga dążymy do harmonii ciała i umysłu, m.in. poprzez panowanie nad oddychaniem.

Ćwiczenia Hatha Jogi uruchamiając całe ciało, rozszerzają granice naszej świadomości. Pierwszym etapem są ćwiczenia fizyczne zwiększające naszą elastyczność, siłę i wewnętrzną równowagę. Będąc skoncentrowanymi układamy ciało w określonej pozycji (asana) i trwamy w tej pozycji przez jakiś czas. Regularne ćwiczenia pozwalają wyeliminować napięcia w organizmie.

Joga dla kręgosłupa

Łagodniejszy zestaw asan (pozycji) z użyciem pomocy (np. pasek, kostka, bolster czy krzesło) przeznaczony dla osób z problemami zdrowotnymi, jak również dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z jogą.

Na tych zajęciach zapoznamy się z podstawową pracą w asanach, będziemy pracować nad wzmocnieniem i uelastycznieniem aparatu ruchu, uwolnimy napięcie z problematycznych partii ciała, a na koniec zrelaksujemy się i pogłębimy oddech.


Pilates

Zestaw ćwiczeń mających na celu stworzenie równowagi w ciele. Nazywany jest treningiem „dobrego samopoczucia”. Wpływa na to jak wygląda ciało, jak je odczuwamy i jak ono pracuje. Ćwiczenia bez stresu i męki wykonywane przy dźwiękach spokojnej muzyki wprowadzają nas w dobry nastrój. Szczególny nacisk jest kładziony głównie na mięśnie brzucha i grzbietu. Zajęcia absolutnie dla każdego, zalecane osobom z dolegliwościami kręgosłupa.

 

Płaski brzuch

Trening mający na celu spalenie tkanki tłuszczowej brzucha i talii, a także wzmocnienie i ukształtowanie znajdujących się tam partii mięśniowych. Część główna treningu to wykonywanie wyselekcjonowanych ćwiczeń na mięśnie proste, skośne i poprzeczne brzucha. Są przeplatane ćwiczeniami mięśni pleców dla zachowania równowagi napięciowej ciała oraz wzmocnienia kręgosłupa. Ostatnia część treningu to  stretching czyli ćwiczenia rozciągające i relaksujące przy spokojnej muzyce. Zajęcia są doskonałym uzupełnieniem ćwiczeń na siłowni. Dla wszystkich.

Power dumbell ®

Trening wytrzymałościowo-siłowy ze sztangami. Dedykowany szczególnie tym, którzy mogą "obyć się" bez choreografii a chcą skoncetrować się na realizacji celów treningowych  Koncepcja Power Dumbell polega na trenowaniu najważniejszych grup mięśniowych za pośrednictwem zmiennego obciążenia na sztandze. Do sztangi dołączone są wymienne talerze o różnej wadze.

Salsation ®

Zajęcia, które są dynamicznym połączeniem fitness i latynoamerykańskiego tańca. Połączenie kroków salsy, rumby, mambo i merange, w ramach treningu fitness. Zajęcia aerobowe, idealne do spalania tkanki tłuszczowej, ćwiczenia ruchowej koordynacji i modelowania sylwetki - szczególnie talii, brzucha, pośladków i ud. Może być idealnym wstępem do nauki tańca. Na pewno pomaga w podnoszeniu poczucia własnej wartości ;)

Salsation Choreology ®

To wszechstronne zajęcia taneczne,na których poczujesz się jak prawdziwa gwiazda prosto z teledysku najbardziej znanych artystów! Poczujesz swoje ciało na nowo, a dzięki temu, że wszystkich ruchów uczymy się krok po kroku, przyswojenie ich jest przystępne i dla każdego! Nieważne, czy jesteś profesjonalistą, czy po prostu początkującą osobą lubiącą tańczyć- każdy znajdzie coś dla siebie!

Shape

Trening typowo wzmacniający i modelujący. Ćwiczenia wzmacniają całe ciało i są polecane osobom, która za cel stawiają posiadanie sprężystej i pięknie ukształtowanej sylwetki. Zestawy ćwiczeń rozwijają również siłę organizmu i pozytywnie wpływają na samopoczucie. Zajęciom towarzyszy dynamiczna muzyka. Wielka pigułka pozytywnej energii.

Slim Gym

Autorska lekcja spalająco-wzmacniająca. Lekcja podzielona na utwory, każdy z nich to nowa choreografia przeplatana wzmacnianiem. Trening trwający około 40 min.jest zakończony wzmacnianiem na matach i stretchingiem. Trening na poziomie zaawansowanym jest innowacyjną formą fitnessową dedykowany kobietom i mężczyznom, w każdym wieku, na poziomie średniozaawansowanym.

Stretching

Zajęcia polegające na rozciąganiu i uelastycznianiu wszystkich partii mięśniowych, a także mające na celu poprawę ukrwienia układu motorycznego. Prowadzone przy spokojnej i relaksacyjnej muzyce. Dzięki regularnemu treningowi ciało staje się bardziej elastyczne i przygotowane do innych form aktywności. Doskonale likwiduje przykurcze mięśniowe, zmniejsza ryzyko kontuzji i powiększa fizyczne możliwości.

Stretching Powięzowy- Nowość

Zajęcia polegające na rozciąganiu i uelastycznianiu wszystkich partii mięśniowych, a także mające na celu poprawę ukrwienia układu motorycznego. Prowadzone przy spokojnej i relaksacyjnej muzyce. Dzięki regularnemu treningowi ciało staje się bardziej elastyczne i przygotowane do innych form aktywności. Doskonale likwiduje przykurcze mięśniowe, zmniejsza ryzyko kontuzji i powiększa fizyczne możliwości.

Tabata

Jest moc! Trening łączący tradycyjne ćwiczenia aerobowe z intensywnym treningiem interwałowym. Opiera się na kilkuminutowych seriach, które polegają na wykonywaniu na zmianę sekwencji dwóch ćwiczeń, w przeróżnych kombinacjach. Pozwala zarówno na szybkie spalanie tkanki tłuszczowej i poprawę ogólnej wydolności. Jest treningiem przeznaczonym dla wszystkich, ale gotowych na zwiększoną dawkę wysiłku w krótkim czasie.

TBC

TBC (Total Body Conditioning) oznacza modelowanie całego ciała. Trening ten łączy w sobie ćwiczenia typowo aerobowe, które przyspieszają oddech i puls, ze wzmacnianiem wszystkich partii mięśni. Są to zajęcia choreograficzne w rytm energicznej muzyki z rozmaitymi sprzętami takimi jak hantle, obciążenia na nogi, stepy czy piłki. Trening spalająco-wzmacniający i poprawiający koordynację ruchową. Dedykowany uczestnikom w różnym wieku wymagający jednak sporego zaangażowania.

Trening obwodowy (stacyjny)

Trening spalająco-wzmacniający przy wykorzystaniu prostych w obsłudze urządzeń i bez dużych obciążeń. Opiera się na ćwiczeniach z przyrządami i zamiennie ćwiczeniami stacyjnymi, na stepach, matach, z piłkami itd. W wykorzystywanym w SNG zestawie Technogym Easy Line uczestnicy zajęć sami decydują o intensywności ćwiczeń poprzez siłę jaką wkładają w ćwiczenia. Urządzenia są ustawione na planie koła – stąd też nazwa obwodowy – ułatwiają trenerowi motywowanie uczestników, którzy w określonych interwałach przechodzą do kolejnej "stacji". Trening funkcjonalny i ogólnorozwojowy – idealny dla początkujących użytkowników lub wracających do aktywności po długiej przerwie. Wskazany dla osób starszych i walczących z nadwagą.

Zdrowy kręgosłup

Treningu skoncentrowany na praktykowaniu prawidłowej postawy ciała i wzmacnianiu osłabionych mięśni posturalnych. Celem zajęć jest poprawa ruchomości kręgosłupa i rozciąganie najważniejszych grup mięśniowych, przykurczonych w wyniku siedzącego trybu życia/pracy. Zajęcia łączą klasyczne ćwiczenia fitness, elementy pilates, rehabilitacji oraz stretchingu, prowadzone w obuwiu lub boso. Doskonałe dla samej profilaktyki kręgosłupa, ale też dla osób po urazach. Zajęcia o niskiej intensywności, odbywają się przy spokojnej muzyce. Odpowiednie zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, w każdym wieku.

Zumba ® fitness

Zajęcia, które są dynamicznym połączeniem fitness i latynoamerykańskiego tańca. Połączenie kroków salsy, rumby, mambo i merange, w ramach treningu fitness. Zajęcia aerobowe, idealne do spalania tkanki tłuszczowej, ćwiczenia ruchowej koordynacji i modelowania sylwetki - szczególnie talii, brzucha, pośladków i ud. Może być idealnym wstępem do nauki tańca. Na pewno pomaga w podnoszeniu poczucia własnej wartości ;)


Dowiedz się więcej

Zajęcia fitness Łódź – zadbaj o szczupłą sylwetkę

Centrum Sportu Nowa Gdynia to miejsce na granicy Łodzi i Zgierza, gdzie można skorzystać z zajęć sportowych pod okiem doświadczonych instruktorów. Jeżeli chcesz zadbać o swoją kondycję fizyczną, a przy okazji zgubić nieco brzuszka, zapisz się na zajęcia fitness w naszym klubie. Jest to świetna opcja dla osób w każdym wieku, które chcą wprowadzić nieco aktywności do swojego stylu życia.

Fitness – szeroki wybór zajęć

W klubie fitness Nowa Gdynia koło Łodzi oferujemy szeroki wybór zajęć z dziedziny fitnessu. U nas możesz skorzystać między innymi z treningu funkcjonalnego w nowym wymiarze, zajęć zumba, treningów odchudzających, jogi czy pilatesu. Wszystkie zajęcia odbywają się w niewielkich grupach pod okiem doświadczonych instruktorów. Po rozmowie z trenerem istnieje też możliwość treningu indywidualnego.

U nas każdy znajdzie coś dla siebie. Choreografie taneczne to świetna opcja dla miłośników tańca, intensywne treningi sprawdzą się dla tych, którzy lubią poczuć potreningowe zmęczenie, a jednocześnie chcą wymodelować sylwetkę. Oferujemy także zajęcia dla seniorów, które pomagają osobom starszym utrzymać aktywny tryb życia, jednak nie są tak intensywne jak zajęcia dla osób młodszych.

Fitness Łódź – szeroki wybór sprzętu sportowego

Sala fitness w Stacji Nowa Gdynia to miejsce, które przyciąga mieszkańców z całej okolicy. Atrakcyjna oferta zajęć sprawia, że wiele osób decyduje się skorzystać z pomocy instruktorów i wprowadzić nieco sportu do swojego życia. Na miejscu można skorzystać ze zróżnicowanego sprzętu sportowego, pozwalającego na urozmaicenie zajęć i podniesienie poziomu ćwiczeń.

Oferujemy największe w okolicy Centrum Treningu Personalnego. Wiele osób odkłada rozpoczęcie aktywnego trybu życia, ponieważ nie wie, od czego zacząć. Zapisz się na zajęcia w naszym klubie fitness, a wykwalifikowany trener pomoże Ci osiągnąć cele kondycyjne i sylwetkowe.

Miła atmosfera w klubie fitness w Łodzi

Podczas zajęć fizycznych liczy się nie tylko sprzęt i odpowiednia ilość miejsca, ale także miła atmosfera. Nasi doświadczeni trenerzy cechują się przyjaznym usposobieniem i zapewniają indywidualne podejście do każdego członka zajęć. Klub dba o to, aby każdy czuł się tu swobodnie i komfortowo, bez względu na wiek czy stopień zaawansowania fizycznego. Nowoczesne sale, klimatyzowane pomieszczenia, a także dostęp do prywatnych szatni i sauny sprawiają, że każda wizyta w klubie to nie tylko czas na trening, ale również chwila relaksu i odprężenia.

Niezależnie od wieku, płci i sprawności fizycznej - każdy może znaleźć najbardziej mu odpowiadającą formę ćwiczeń Układy choreograficzne o różnym stopniu intensywności, kształtujące mięśnie i modelujące sylwetkę. Intensywne zajęcia wydolnościowe, pozwalające spalić dużo kalorii. Mniej obciążającą gimnastykę dla seniorów, oraz wiele zajęć dedykowanych poszczególnych partiom mięśni.