Najwyższy komfort zajęć w Łodzi i Zgierzu

eGym / Trening personalny

Indoor Cycling-Walking

Irena Pawlak - "Malarstwo i rysunek" - wernisaż 4 czerwca 2016r.

04cze

4 czerwca gościliśmy w naszej galerii Irenę Pawlak, autorkę obrazów i rysunków, które w Nowej Gdyni będzie można oglądać do początku września. Wernisaż zgromadził sporą publiczność, która była pod wrażeniem najnowszych prac artystki.

Irena Pawlak opowiedziała o początkach swojego malowania, o ważnej decyzji, by zamknąć dobrze prosperującą firmę i poświęcić się sztuce, o eksperymentowaniu z różnymi technikami i poszukiwaniu własnego tematu. Mówiła o swoich zainteresowaniach kosmosem, fizyką współczesną i myślą Wschodu. Nawiązując do tytułu serii obrazów i rysunków Supersymetria, mówiła o sztuce jako dziedzinie wolności, która może pogodzić naukę, filozofię, religię, różne tradycje i współczesne osiągnięcia nauk ścisłych. Artystka cytowała tez fragmenty swoich ulubionych książek – Tao fizyki Fritjofa Capry i Pożegnanie z rzeczywistością Jima Baggotta.

 

Zarówno prowadzący spotkanie, jak i publiczność pytali o technikę tworzenia niezwykle precyzyjnych kompozycji, opartych na układach linii wyprowadzonych z 30 punktów rozmieszczonych na okręgu. Artystka potwierdziła, że tworzy te misterne kompozycje za pomocą narzędzi kreślarskich i przyznała, że taka wielogodzinna, benedyktyńska praca uspokaja ją i fascynuje odkrywaniem tworzących się w trakcie rysowania wzorów. Dużo uwagi poświęciła też w swojej wypowiedzi kolorowi, który jest bardzo ważny dla jej malarstwa.

 


 

 

 

 

Kilka słów od samej artystki:

Fascynuje mnie niedostępna zmysłom struktura materii, przenikające się warstwy cząstek i fal, ukryte wymiary dwóch nieskończonych pejzaży: jednego na zewnątrz i drugiego wewnątrz nas; pejzaży utkanych z pajęczej sieci słońc, księżyców i cząstek elementarnych. Na styku tych dwóch nieskończoności, jakby w punkcie zero, dzieje się nasze krótkie, pełne pośpiechu i nieświadome ich obecności życie.

Dla tego tematu poszukuję nowych środków wyrazu tworzących mój własny język malarski. Moja technika malarska jest zróżnicowana. Stosuję wielokrotne laserunki, które mają wywołać u odbiorcy spokój i ciszę, a gruboziarnistymi fakturami opisuję przestrzeń i załamania światła. Z pozornie abstrakcyjnej plątaniny malarskich znaków wyłaniają się tematy nurtujące naukę i filozofię, tematy wkraczające w tajemnicze obszary metafizyki.

Od niedawna w mojej twórczości pojawiły się kompozycje zgeometryzowane, gęste siatki linii inspirowane geometrią wielowymiarową, która jest stosowana jako język  współczesnej matematyki i fizyki. Równie ważna jest dla mnie magia światła, jak i wielokrotne przenikanie symetrii, dlatego też poszukiwania stylu i techniki doprowadziły mnie do surrealizmu geometrycznego.

Poszukując malarskich tematów wyruszam w "plener"- w nieograniczone niczym podróże wyobraźni, odwiedzam światy w których nie ma nic, co można zobaczyć za oknem. Zmierzam w kierunku minus nieskończoności, w przestrzeń, której wymiary są zwinięte do niewidocznego dla nas punktu. Wymiary te dowolnie rozwijam tak, aby ujrzeć to co kryją.....

Zapraszam w podróż.

 

Irena Pawlak

 

.......................

1983

Dyplom Wydziału Budownictwa i Architektury, na kierunku Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej

2009 - do chwili obecnej

Działalność plastyczna w Stowarzyszeniu Plastyków Amatorów w Łodzi pod kierunkiem prof. Ryszarda Hungera.

2013

Dyplom z wyróżnieniem na Studiach Podyplomowych Malarstwa i Rysunku; ASP im. Stanisława Strzemińskiego w Łodzi; pracownia prof. Mariana Kępińskiego i prof. Andrzeja Grendy

2014 członek Związku Polskich Artystów Plastyków

 

Ostatnie wystawy:

 

2015 Wystawa indywidualna, Galeria MOK, Piotrków Trybunalski.

2015 GALERIA KOBRO, ASP. im Stanisława Strzemińskiego. Wystawa zbiorowa INDYWIDUALNOŚCI.

2015 /2016 Wystawa indywidualna, Amsterdam, Holandia, Galeria w Domu Polskim

2016 Wystawa indywidualna pt. ŚnieNie, Galeria AOIA ŁÓDŹ.

2016 Wystawa w Galerii w Nowej Gdyni jest moją ósmą indywidualną wystawą.

 

Zapraszamy 4 czerwca 2016r. (sobota) o godzinie 12.00 na wernisaż wystawy.

Wstęp wolny!

Podziel się:
Wstecz WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Więcej w SNG

Najbogatsza oferta zajęć fitness dla seniorów. A zarazem komfort, cisza i spokój. SNG oferuje wiele atrakcji dedykowanych osobom starszym!
Więcej
Zespół najwyższej klasy specjalistów czeka na Was, żeby spełnić Wasze marzenia i potrzeby.
Więcej
Wiadomo wszem i wobec, że najlepsze efekty daje połączenie właściwego treningu z odpowiednią dietą. Ofertę treningową mamy od zawsze. Teraz mamy również dla Was propozycję zbilansowanej diety - SNG Fit Catering.
Więcej
Nasza oferta dla biznesu to dopasowane do potrzeb klienta plany motywacyjne i pakiety sportowe finansowane z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Ale przede wszystkim zadowolenie i zdrowie Waszych pracowników.
Więcej
Innowacyjne podejście do treningu obwodowego. Zintegrowane doświadczenie treningowe. Dzięku eGYM możesz maksymalnie spersonalizować założenia treningowe
Więcej
Rozpoczynasz przygodę z triathlonem? Zacznij trenować z ekspertami SNG i przygotuj się do startu w wymarzonych zawodach.
Więcej
Zrobiliśmy w Stacji Nowa Gdynia już setki zdjęć i cały czas odkrywamy ją na nowo. Zapraszamy do przejrzenia, ale tylko w ramach zachęty - najlepiej jest pojawić się u nas i przekonać na własnej skórze jak w SNG jest pięknie.
Więcej
Poznaj nowy wymiar treningu rowerowego. Motywuj się do treningu dzięki sportowej rywalizacji. Tylko w SNG.
Więcej
Formalności są czasem potrzebne. Zestawienie regulaminów obowiązujących w SNG.
Więcej
Szukasz dobrej pracy? Znajdziesz ją w Stacji Nowa Gdynia. To miejsce, które swój sukces zawdzięcza dobrej atmosferze. Dołącz do nas!
Więcej
Dużo się dzieje w SNG - tutaj znajdziesz listę bieżących wydarzeń - turniejów, konwencji, maratonów - wraz z zasadami rozgrywek i formularzami zgłoszeniowymi.
Więcej

Trenerzy personalni

Karolina Fryt-Rybicka


Czytaj
Ewa Kaźmierczak


Czytaj
Damian Lipiński


Czytaj
Aneta Piotrowska


Czytaj
Emilia Sobiecka


Czytaj
Agnieszka Szubert


Czytaj
Wojciech Wróblewski


Czytaj
Milena Zielińska


Czytaj
Tomasz Ziętara


Czytaj
Magdalena Żyła


Czytaj