Najwyższy komfort zajęć w Łodzi i Zgierzu

eGym / Trening personalny

Indoor Cycling-Walking

Irena Pawlak - "Malarstwo i rysunek" - wernisaż 4 czerwca 2016r.

04cze

4 czerwca gościliśmy w naszej galerii Irenę Pawlak, autorkę obrazów i rysunków, które w Nowej Gdyni będzie można oglądać do początku września. Wernisaż zgromadził sporą publiczność, która była pod wrażeniem najnowszych prac artystki.

Irena Pawlak opowiedziała o początkach swojego malowania, o ważnej decyzji, by zamknąć dobrze prosperującą firmę i poświęcić się sztuce, o eksperymentowaniu z różnymi technikami i poszukiwaniu własnego tematu. Mówiła o swoich zainteresowaniach kosmosem, fizyką współczesną i myślą Wschodu. Nawiązując do tytułu serii obrazów i rysunków Supersymetria, mówiła o sztuce jako dziedzinie wolności, która może pogodzić naukę, filozofię, religię, różne tradycje i współczesne osiągnięcia nauk ścisłych. Artystka cytowała tez fragmenty swoich ulubionych książek – Tao fizyki Fritjofa Capry i Pożegnanie z rzeczywistością Jima Baggotta.

 

Zarówno prowadzący spotkanie, jak i publiczność pytali o technikę tworzenia niezwykle precyzyjnych kompozycji, opartych na układach linii wyprowadzonych z 30 punktów rozmieszczonych na okręgu. Artystka potwierdziła, że tworzy te misterne kompozycje za pomocą narzędzi kreślarskich i przyznała, że taka wielogodzinna, benedyktyńska praca uspokaja ją i fascynuje odkrywaniem tworzących się w trakcie rysowania wzorów. Dużo uwagi poświęciła też w swojej wypowiedzi kolorowi, który jest bardzo ważny dla jej malarstwa.

 


 

 

 

 

Kilka słów od samej artystki:

Fascynuje mnie niedostępna zmysłom struktura materii, przenikające się warstwy cząstek i fal, ukryte wymiary dwóch nieskończonych pejzaży: jednego na zewnątrz i drugiego wewnątrz nas; pejzaży utkanych z pajęczej sieci słońc, księżyców i cząstek elementarnych. Na styku tych dwóch nieskończoności, jakby w punkcie zero, dzieje się nasze krótkie, pełne pośpiechu i nieświadome ich obecności życie.

Dla tego tematu poszukuję nowych środków wyrazu tworzących mój własny język malarski. Moja technika malarska jest zróżnicowana. Stosuję wielokrotne laserunki, które mają wywołać u odbiorcy spokój i ciszę, a gruboziarnistymi fakturami opisuję przestrzeń i załamania światła. Z pozornie abstrakcyjnej plątaniny malarskich znaków wyłaniają się tematy nurtujące naukę i filozofię, tematy wkraczające w tajemnicze obszary metafizyki.

Od niedawna w mojej twórczości pojawiły się kompozycje zgeometryzowane, gęste siatki linii inspirowane geometrią wielowymiarową, która jest stosowana jako język  współczesnej matematyki i fizyki. Równie ważna jest dla mnie magia światła, jak i wielokrotne przenikanie symetrii, dlatego też poszukiwania stylu i techniki doprowadziły mnie do surrealizmu geometrycznego.

Poszukując malarskich tematów wyruszam w "plener"- w nieograniczone niczym podróże wyobraźni, odwiedzam światy w których nie ma nic, co można zobaczyć za oknem. Zmierzam w kierunku minus nieskończoności, w przestrzeń, której wymiary są zwinięte do niewidocznego dla nas punktu. Wymiary te dowolnie rozwijam tak, aby ujrzeć to co kryją.....

Zapraszam w podróż.

 

Irena Pawlak

 

.......................

1983

Dyplom Wydziału Budownictwa i Architektury, na kierunku Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej

2009 - do chwili obecnej

Działalność plastyczna w Stowarzyszeniu Plastyków Amatorów w Łodzi pod kierunkiem prof. Ryszarda Hungera.

2013

Dyplom z wyróżnieniem na Studiach Podyplomowych Malarstwa i Rysunku; ASP im. Stanisława Strzemińskiego w Łodzi; pracownia prof. Mariana Kępińskiego i prof. Andrzeja Grendy

2014 członek Związku Polskich Artystów Plastyków

 

Ostatnie wystawy:

 

2015 Wystawa indywidualna, Galeria MOK, Piotrków Trybunalski.

2015 GALERIA KOBRO, ASP. im Stanisława Strzemińskiego. Wystawa zbiorowa INDYWIDUALNOŚCI.

2015 /2016 Wystawa indywidualna, Amsterdam, Holandia, Galeria w Domu Polskim

2016 Wystawa indywidualna pt. ŚnieNie, Galeria AOIA ŁÓDŹ.

2016 Wystawa w Galerii w Nowej Gdyni jest moją ósmą indywidualną wystawą.

 

Zapraszamy 4 czerwca 2016r. (sobota) o godzinie 12.00 na wernisaż wystawy.

Wstęp wolny!

Podziel się:
Wstecz WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Więcej w SNG

Najbogatsza oferta zajęć fitness dla seniorów. A zarazem komfort, cisza i spokój. SNG oferuje wiele atrakcji dedykowanych osobom starszym!
Więcej
Zespół najwyższej klasy specjalistów czeka na Was, żeby spełnić Wasze marzenia i potrzeby.
Więcej
Wiadomo wszem i wobec, że najlepsze efekty daje połączenie właściwego treningu z odpowiednią dietą. Ofertę treningową mamy od zawsze. Teraz mamy również dla Was propozycję zbilansowanej diety - SNG Fit Catering.
Więcej
Nasza oferta dla biznesu to dopasowane do potrzeb klienta plany motywacyjne i pakiety sportowe finansowane z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Ale przede wszystkim zadowolenie i zdrowie Waszych pracowników.
Więcej
Innowacyjne podejście do treningu obwodowego. Zintegrowane doświadczenie treningowe. Dzięku eGYM możesz maksymalnie spersonalizować założenia treningowe
Więcej
Rozpoczynasz przygodę z triathlonem? Zacznij trenować z ekspertami SNG i przygotuj się do startu w wymarzonych zawodach.
Więcej
Zrobiliśmy w Stacji Nowa Gdynia już setki zdjęć i cały czas odkrywamy ją na nowo. Zapraszamy do przejrzenia, ale tylko w ramach zachęty - najlepiej jest pojawić się u nas i przekonać na własnej skórze jak w SNG jest pięknie.
Więcej
Poznaj nowy wymiar treningu rowerowego. Motywuj się do treningu dzięki sportowej rywalizacji. Tylko w SNG.
Więcej
Formalności są czasem potrzebne. Zestawienie regulaminów obowiązujących w SNG.
Więcej
Szukasz dobrej pracy? Znajdziesz ją w Stacji Nowa Gdynia. To miejsce, które swój sukces zawdzięcza dobrej atmosferze. Dołącz do nas!
Więcej
Dużo się dzieje w SNG - tutaj znajdziesz listę bieżących wydarzeń - turniejów, konwencji, maratonów - wraz z zasadami rozgrywek i formularzami zgłoszeniowymi.
Więcej

Trenerzy personalni

Adrian Bołdowicz


Czytaj
Karolina Fryt


Czytaj
Ewa Kaźmierczak


Czytaj
Damian Lipiński


Czytaj
Aneta Piotrowska


Czytaj
Agnieszka Szubert


Czytaj
Wojciech Wróblewski


Czytaj
Milena Zielińska


Czytaj
Tomasz Ziętara


Czytaj
Magdalena Żyła


Czytaj