Powrót do aktualności

Nauka pływania dla najmłodszych

05 mar 2023• Aquapark
Każdy wie, że sport to zdrowie, a w zdrowym ciele zdrowy duch. Więc dlaczego nie zacząć przygody ze sportem od samego początku? Zaszczep u swojego dziecka miłość do wody. Dzieci mają naturalną predyspozycję do przebywania w środowisku wodnym, którą zatracają wraz z wiekiem. Nie czekaj!

Zajęcia w wodzie wspierają rozwój psychomotoryczny, motoryczny (pomagają maluchom rozwijać zmysł równowagi), sensoryczny oraz wyostrzają zmysły, przeciwdziałają wadom postawy. Ponadto wzmacniają odporność, pobudzają krążenie krwi i zwiększają wydolność płuc.

W młodszych grupach zajęcia polegają na oswojeniu dziecka z wodą. Grupy starsze mają wprowadzane elementy nauki pływania. W ramach biletu na zajęcia wchodzi maluszek z jednym opiekunem. Drugi opiekun ma również możliwość uczestniczenia w zajęciach pod warunkiem wykupienia zwykłego biletu na basen. Jest to zatem przyjemna zabawa dla całej rodziny, niosąca wymierne korzyści dla maluszka. W ramach wejścia otrzymujesz 30 min zajęć z instruktorem, 30 min swobodnego pobytu na basenie oraz 30 min na spokojne przebranie i wysuszenie. Do dyspozycji na terenie szatni mamy dwa oddzielne boksy z przewijakami oraz pokoik dla rodzin z maluszkami.

Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowane i doświadczone instruktorki z pierwszej łódzkiej szkoły pływania dla niemowląt WODNIŚ, prowadzone w basenie rekreacyjnym o głębokości 90 cm i temperaturze wody około 33 stopni. Nasza woda jest regularnie badana i odpowiada wytycznym z rozporządzenia Ministra Zdrowia. Ponadto jako jedyni w regionie mamy wodę ozonowaną  (80 % ozonu, 20 % chloru). Woda ta jest zdecydowanie bardziej przyjazna dla niemowlat i małych dzieci niż chlorowana. Jest bezzapachowa, dlatego nie podrażnia nosków i oczów najmłodszych. W związku z zawartością procentową ozonu woda ta jest również bezpieczna dla delikatnej skóry. 

 

Kiedy można zacząć zajęcia z niemowlakiem na basenie?

- Nie ma ustalonej sztywno granicy wieku dziecka kiedy można, bądź jeszcze jest za wcześnie na wizytę na basenie, jednak polecamy uczestnictwo w zajęciach dzieciom, które potrafią już samodzielnie dźwignąć główkę. Z reguły jest to okres między 3  a 4 miesiącem życia. Jedne dzieci mogą osiągnąć ten etap szybciej, a inne będą potrzebować więcej czasu.
- Przed pierwszą wizytą na basenie skonsultujcie się z pediatrą i zapytajcie, czy nie ma jakiś przeciwskazań co do tego, aby Wasz maluch uczestniczył w zajęciach.
- Bez względu w jakim wieku jest Twoje dziecko, nie wskazane jest uczestnictwo w zajęciach, kiedy dziecko jest przeziębione, przechodzi infekcje, posiada odparzenia, ma zapalenie błony śluzowej bądź ucha.
- Ważna jest również pora dnia, która jest indywidualna dla każdego dziecka, dlatego proponujemy zajęcia w godzinach porannych jak również i popołudniowych. Dobrze kiedy dziecko jest wyspane i wypoczęte, aby miało siłę na zabawę.  
- Pamiętaj również, aby dziecko przed zajęciami nie było przejedzone. Ostatni posiłek powinien być minimum 30 minut przed zajęciami u niemowlaków, a u starszych dzieci 45 min- 60 minut.Co zabrać ze sobą ?

- Dzieci które nie potrafią same kontrolować potrzeb fizjologicznych, koniecznie muszą pływać w specjalnych pieluszkach przeznaczonych do wody. Jeśli zapomnisz ich, nic nie szkodzi jesteśmy przygotowani na taką ewentualność. Pieluszki do pływania możesz zakupić w naszej recepcji.
- Duży ręcznik, którym okryjesz małe dziecko zaraz po wyjściu z wody ( pamiętaj, że niemowlęta szybko tracą ciepło). Ręcznik możesz zostawić na czas zajęć i pobytu na basenie na półeczkach przy wyjściu z prysznica lub też na ławce przy basenie rekreacyjnym gdzie odbywa się nauka pływania.
- Dmuchane zabawki, które będziecie mogli wykorzystać w czasie Waszego swobodnego pływania.  Po zakończeniu zajęć możecie skorzystać z brodzika o głębokości 30 cm w którym znajdują się zjeżdżalnie dla młodszych dzieci.

 

Po wyjściu z basenu, nie spieszcie się, macie wystarczająco dużo czasu aby spokojnie umyć się i przebrać. Nie wychodźcie od razu z budynku, dajcie sobie chwilę na dokładne wysuszenie. W tym czasie możecie usiąść przy stolikach obok recepcji, zjeść coś, bądź przejść do drugiej części budynku aby napić się herbaty czy kawy, zjeść ciasto bądź kanapke na gorąco w kafeterii.

 

Zajęcia odbywają się w środy, soboty i niedziele w grupach wiekowych:

- niemowlęta (od 3-4 miesiąca życia)
- 1-2 lata
- 2-4 lata
- powyżej 4 lat

 

To ostatni moment na wykupienie i wykorzystanie karnetu na 10 wejść ( ważność karnetu to 12 tygodni od momentu zakupu, zakładamy, że może zdarzyć się wyjazd czy choroba. Nie chcemy, abyście tracili zajęć), w którym wejście jest znacznie korzystniejsze cenowo od pojedynczego.


Grafik zajęć i ilość wolnych miejsc zanjdziecie TUChcecie zarezerwować zajęcia?

- Zadzwoń pod numer recepcji: 691 910 356
- Zaloguj się w strefie klienta.
Dla osób rozpoczynających przygodę z rozwiązaniami ONLINE w Stacji Nowa Gdynia lub nie pamiętających z czym temat się wiązał przygotowaliśmy krótką instrukcję:

Nowy klient

- na stronie www.stacjanowagdynia.pl wybieramy: zakładka strefa klienta / rejestracja, następnie wybieramy interesujący nas grafik zajęć, gdzie rezerwujemy wybrane zajęcia, dalej przechodzimy do zakładki cennik aby zakupić karnet, lub w strefie klienta opłacamy wejście jednorazowe na zajęcia.

Klient posiadający kartę członkowską nie korzystający ze strefy klienta

– zakładka strefa klienta – używamy opcji połącz konta za pomocą tokenu, który to można otrzymać od pracownika recepcji na podany adres mailowy, po połączeniu kont dokonujemy logowania na stronie www.stacjanowagdynia.pl, następnie wybieramy interesujący nas grafik zajęć, rezerwujemy wybrane zajęcia, dalej przechodzimy do zakładki cennik aby zakupić karnet, lub w strefie klienta opłacamy wejście jednorazowe na zajęcia.

Klient korzystający już wcześniej z Naszej strefy klienta

– zakładka strefa klienta - logowanie, następnie wybieramy interesujący nas grafik zajęć rezerwujemy wybrane zajęcia, dalej przechodzimy do zakładki cennik aby zakupić karnet, lub w strefie klienta opłacamy wejście jednorazowe na zajęcia.