Powrót do aktualności

Czas na aktywację!

13 mar 2023• Fitness & Gym
Kiedy Twoje ciało przestaje być tak elastyczne i sprężyste jak kiedyś, strzela w kościach, chrupie, ciężko się wyprostować, warto zawalczyć o swoje lepsze samopoczucie, włączając do codziennej rutyny dawkę zdrowego ruchu. I choć wydaje się, że wykonując niezliczone obowiązki domowe ruchu masz pod dostatkiem, to po włączeniu ćwiczeń rozciągających i wzmacniających poczujesz większą lekkość, wydolność, poprawę kondycji. Tak, zdajemy sobie sprawę - łatwo powiedzieć, a teraz Ty zachodzisz w głowę od czego zacząć i czy mając X lat możesz, powinieneś i czy w ogóle się do tego nadajesz.

Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość!

Możesz zacząć w każdym wieku, a to, że czytasz ten artykuł to połowa Twojego sukcesu, ponieważ masz świadomość, że musisz coś ze sobą zrobić!

To coś, to pierwszy krok do Stacji Nowa Gdynia i bezpłatna konsultacja z trenerem - My już się Tobą zajmiemy, pokażemy co robić i jak ćwiczyć.


Odhacz czy masz wszystko co będzie Ci niezbędne:

- strój – podczas wyboru nie kieruj się modą, pamiętaj o tym, że masz się czuć wygodnie i komfortowo, dlatego wybieraj te rzeczy, które nie będą krępować ruchów,

- ręcznik – by móc położyć się na macie, bądź skorzystać z urządzeń,

- woda – bo nawodnienie organizmu jest najważniejsze.


Na wstępie wykonamy bezpłatne badanie składu ciała, dzięki któremu będziemy mogli odnieść się do Twoich wyników. Badanie to pokaże nam również na co powinniśmy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę. 


Może wzmocnienie ciała i strefa eGym będzie odpowiedzią na Twoje potrzeby?


Czym w takim razie jest eGym? To zestaw urządzeń zaprojektowanych tak, aby „po przejściu” całego obwodu uruchomić i wzmocnić wszystkie najważniejsze partie mięśni i stawów. Trening obwodowy jest doskonałym rozwiązaniem dla seniorów, osób walczących z nadwagą, mających mało ruchu. O intensywności ćwiczeń decydujemy sami poprzez siłę jaką wkładamy w ćwiczenia. Co ważne, nie musisz zapamiętywać co zrobić i ile powtórzeń wykonać, ponieważ urządzenia zrobią to za Ciebie. Egym rozładowuje  stres i pozwala na koncentrację tylko na treningu, gdyż na ekranie monitora pojawia się tempo, za którym podążasz prowadząc, wskazaną drogą, żółtą kuleczkę. Dla osób lubiących nowinki technologiczne polecamy ściągnięcie bezpłatnej aplikacji MyFitness, w której będziesz mógł śledzić i analizować swoje postępy treningowe, zarejestrujesz wszystkie aktywności w klubie, będziesz mógł rywalizować z przyjaciółmi i innymi klubowiczami, poznasz swój wiek biologiczny i dysproporcje mięśniowe. Z dumą, możemy Wam się pochwalić, że nigdzie w Polsce nie będziecie mieli okazji wypróbować eGym, gdyż jesteśmy jedynym Klubem, który posiada tą innowacyjną metodę treningową.
 

Kiedy Twoje ciało potrzebuje ( a potrzebuje, jeśli strzyka tu i ówdzie) rozciągania, zabierzemy Cię na strefę FLEX. Rozciąganie, jest najbardziej naturalnym sposobem na poprawę postawy ciała. Regularność wpływa korzystnie na sylwetkę, która robi się bardziej otwarta, wyprostowana i sprężysta. Rozciągając się, poszerzamy zakres ruchów w zastanym ciele, a co istotne zwiększamy przepływ krwi w organizmie dostarczając substancji odżywczych do mięśni. Dobre krążenie niesie wiele korzyści w walce bólem np. kręgosłupa. Strefa Flex składa się z 11 elementów, dzięki którym będziesz mógł pracować nad swoim ciałem, od stóp do głów. Każda „stacja” pozwoli Ci się skupić na innej partii mięśni, pozbyć się przykurczy i napięcia mięśniowego. Nie musisz martwić się czy poprawnie wykonujesz ćwiczenie na danym elemencie, gdyż instruktor wszystko Ci pokaże i ewentualnie skoryguje Twoje ruchy.  Jego wskazówki pozwolą Ci dobrać odpowiednią ilość czasu na wykonanie pojedynczego ćwiczenia.

Zaletą tych dwóch stref jest to, że po wprowadzeniu i pokazaniu wszystkiego przez instruktora samemu podejmujesz decyzje o porze treningu. Nie musisz umawiać się na określoną godzinę , możesz przyjść w dowolnym czasie funkcjonowania obiektu i pracować nad swoim ciałem.

 

Umów się na wprowadzenie do strefy eGym lub Flex klikając „Tu

 

Jeśli wolisz zajęcia w grupie, mamy blok zajęć dla osób początkujących. Nazwaliśmy je zajęciami dla seniora, ale to nie oznacza, że osoby, które zaczynają swoją przygodę, ze sportem nie mogą w nich uczestniczyć­- są to zajęcia dla osób w każdym wieku o najmniejszym poziomie zaawansowania - bo przecież trzeba od czegoś zacząć!

W atmosferze uśmiechu i dobrej zabawy nawet nie zauważysz, że ćwiczysz. Zrelaksujesz się i już będziesz myślał o kolejnych zajęciach.

W regionie, mamy największą ilość godzin zajęć w tygodniu o niskiej intensywności bo aż 38 !! Możesz sam wybrać czy wolisz zajęcia na basenie czy też na sali fitness.

Wybierz dla siebie odpowiednie zajęcia, zaglądając do naszego grafiku dla początkujących.