Najwyższy komfort zajęć w Łodzi i Zgierzu

eGym / Trening personalny

Indoor Cycling-Walking

Aleksandra Chmielewska - Kolor to ja - wernisaż wystawy malarstwa

13cze

13 czerwca 2015r. (sobota) zapraszamy Państwa na wystawę malarstwa Aleksandry Chmielewskiej zatytułowaną "Kolor to ja" o godzinie 12:00 w Galerii SNG.

Aleksandra Maria Chmielewska z d. Bukała

Urodziła się w Łodzi w kwietniu 1947 r., magister matematyki. Ukończyła Wydział Matematyczno-Fizyczno-Chemiczny Uniwersytetu Łódzkiego, kierunek matematyka w 1970 r. Pracowała w swoim zawodzie do 2007r. Od 2011 r. rozwija swoje umiejętności malarskie na zajęciach plastycznych w Łódzkim Domu Kultury prowadzonych przez mgr Martę Siedlecką-Sidor. Obecnie zajęcia prowadzi mgr Jacek Świgulski. 27 kwietnia 2011 r. została członkiem Klubu Plastyka Amatora przy ŁDK, a 23 maja 2013 r. została członkiem Stowarzyszenia Plastyków Amatorów w Łodzi – będących pod opieka artystyczną prof. Ryszarda Hungera. Obecnie jest członkiem zarządu SPA i KPA, a w kwietniu 2013 r. była komisarzem Wystawy SĄSIEDZI w Galerii Forum w Domu Literatury w Łodzi. Kuratorem wystawy był prof. Ryszard Hunger.
Uczestniczyła w 6 plenerach malarskich. Brała udział w ponad 20 wystawach zbiorowych w Łodzi i Polsce. W czerwcu 2015 r. wzięła udział w wystawie zbiorowej pt. INDYWIDUALNOŚCI w Galerii COBRO – Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, kuratorem wystawy był prof. Ryszard Hunger.
Pierwszą indywidualną wystawę pt. MOJEDWALATA miała we wrześniu 2013 r. w Galerii IN BLANCO, BOK LUTNIA w Łodzi. W październiku 2013 r. po wystawie ukazał się artykuł w Dzienniku Łódzkim pt.: Temperament, geometria i talent redaktora Pawła Patory. Drugą swoja wystawę pt. ECOLIVE miała w maju 2014 r. w Galerii KAWIARNIA Łódzkiego Domu Kultury.

Obecna wystawa  pt. KOLOR TO JA jest trzecią indywidualną prezentacją jej prac.

Jej pasją jest malarstwo i sport. Kocha kolor! Maluje ecoliną, tuszem i akrylem.

Malarstwo Aleksandry Chmielewskiej wyrasta z samej przyjemności malowania, spontaniczności gestu oraz swobody i biegłości kreślonej linii. Natura pełniąca początkowo rolę modela, zwłaszcza w pracach studyjnych, staje się stopniowo, źródłem inspiracji prowokującym nowe rozwiązania.

Artystka otwarta na świat, czerpiąc z całego bogactwa warsztatowych możliwości, realizuje swe malarskie wizje , podkreślając istotę samego procesu tworzenia. Jej malowanie to ciągłe stawanie się plamy, przenikanie koloru, rozpływanie linii i ponowne podkreślanie. Proces twórczy, z całą swą technologiczną specyfiką, staje się czynnością naturalną i uzasadnioną, jedyną i niezbędną w kontakcie ze światem.

Barwne kontrasty, dynamiczne rozstrzygnięcia, przyjemności czystego koloru, tworzą wewnętrzne napięcia lub zaskakujące dekoracyjne struktury. Obserwując przemiany jakie zachodzą w malarstwie Aleksandry Chmielewskiej, mierzone cyklami prac, doskonaleniem techniki i odwagą podejmowanych decyzji, dostrzegamy krystalizowanie się pewnego stylu, gdzie rozum i intuicja stapiają się w jedno, dając oryginalną wypowiedź.
prof. Ryszar Hunger

Nagrody i wyróżnienia:
2011 – Wystawa Z PLENERU I PRACOWNI w Łódzkim Domu Kultury, Galeria Nowa
    – wyróżnienie.
2012 – Wystawa TECHNIKI PLASTYCZNE NA PAPIERZE im. St. Ostrowskiego w Galerii       Muzeum Włókiennictwa, Zielona Willa w Łodzi – wyróżnienie.
2013 – Wystawa MORZE 2013 AKDEMICKI OŚRODEK INICJATYW ARTYSTYCZNYCH,       Galerii Foyer w Łodzi – I nagroda.
2013 – Wystawa Z PLENERU I PRACOWNI w Łódzkim Domu Kultury, Galeria Nowa
    – wyróżnienie.
2014 – Wystawa MARTWA NATURA – LUSTRO MOJEGO ŻYCIA, Dom Literatury w Łodzi,     Galeria Forum – wyróżnienie oraz nagroda publiczności.
2014 – Wystawa WIEJSKIE IMPRESJE – ROK OSKARA KOLBERGA, Dom Literatury w Łodzi,    Galeria Forum – nagroda równorzędna.
2014 – Wystawa Z PLENERU I PRACOWNI w Łódzkim Domu Kultury, Galeria Nowa
    – wyróżnienie.

Kontakt z Autorką: 42/ 631 10 93 42/ 631 10 93; 690 652 020 690 652 020

Zapraszamy do galerii SNG!

Podziel się:
Wstecz WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Więcej w SNG

Najbogatsza oferta zajęć fitness dla seniorów. A zarazem komfort, cisza i spokój. SNG oferuje wiele atrakcji dedykowanych osobom starszym!
Więcej
Zespół najwyższej klasy specjalistów czeka na Was, żeby spełnić Wasze marzenia i potrzeby.
Więcej
Wiadomo wszem i wobec, że najlepsze efekty daje połączenie właściwego treningu z odpowiednią dietą. Ofertę treningową mamy od zawsze. Teraz mamy również dla Was propozycję zbilansowanej diety - SNG Fit Catering.
Więcej
Nasza oferta dla biznesu to dopasowane do potrzeb klienta plany motywacyjne i pakiety sportowe finansowane z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Ale przede wszystkim zadowolenie i zdrowie Waszych pracowników.
Więcej
Innowacyjne podejście do treningu obwodowego. Zintegrowane doświadczenie treningowe. Dzięku eGYM możesz maksymalnie spersonalizować założenia treningowe
Więcej
Rozpoczynasz przygodę z triathlonem? Zacznij trenować z ekspertami SNG i przygotuj się do startu w wymarzonych zawodach.
Więcej
Zrobiliśmy w Stacji Nowa Gdynia już setki zdjęć i cały czas odkrywamy ją na nowo. Zapraszamy do przejrzenia, ale tylko w ramach zachęty - najlepiej jest pojawić się u nas i przekonać na własnej skórze jak w SNG jest pięknie.
Więcej
Poznaj nowy wymiar treningu rowerowego. Motywuj się do treningu dzięki sportowej rywalizacji. Tylko w SNG.
Więcej
Formalności są czasem potrzebne. Zestawienie regulaminów obowiązujących w SNG.
Więcej
Szukasz dobrej pracy? Znajdziesz ją w Stacji Nowa Gdynia. To miejsce, które swój sukces zawdzięcza dobrej atmosferze. Dołącz do nas!
Więcej
Dużo się dzieje w SNG - tutaj znajdziesz listę bieżących wydarzeń - turniejów, konwencji, maratonów - wraz z zasadami rozgrywek i formularzami zgłoszeniowymi.
Więcej

Trenerzy personalni

Karolina Fryt-Rybicka


Czytaj
Ewa Kaźmierczak


Czytaj
Damian Lipiński


Czytaj
Aneta Piotrowska


Czytaj
Emilia Sobiecka


Czytaj
Agnieszka Szubert


Czytaj
Wojciech Wróblewski


Czytaj
Milena Zielińska


Czytaj
Tomasz Ziętara


Czytaj
Magdalena Żyła


Czytaj