Powrót do aktualności

AQUA BIKE nowe zajęcia w SNG

14 wrz 2022• Aquapark
W tygodniu 12-16.09 zapraszamy na zajęcia pokazowe nowych zajęć w ofercie Aqua Fitnes. Zajęcia pokazowe będą odbywały się zgodnie z grafikiem.  Od 19 września włączamy już możłiwość rezerwacji.

Czym jest Aqua Bike?

Aqua Bike to ćwiczenia na zanurzonym w wodzie rowerze. Po raz pierwszy pojawiły się we Włoszech, gdzie stosowane były do rehabilitacji stawów kolanowych u sportowców.
Ponieważ przy okazji zaobserwowano wiele dodatkowych zalet tej aktywności fizycznej, szybko zyskała popularność na całym świecie.

Aqua Bike to połączenie aerobiku i jazdy na rowerze. Ćwiczenia polegają na używaniu stacjonarnych rowerów umieszczonych w basenie, gdzie trenujący jest zanurzony do pasa w wodzie. Aqua Bike to nie tylko samo kręcenie pedałami w wodzie. Zajęcia są urozmaicane również zmianami pozycji ciała oraz pracą ramion. Oprócz tego, że pedały same w sobie stanowią obciążenie, to również mogą obracać się w obu kierunkach.
Ćwiczeniom zazwyczaj towarzyszy motywująca do wysiłku, dynamiczna muzyka jak w przypadku  naszych innych zajęć.

Charakterystyczną cechą tej formy zajęć jest bardzo intensywna praca mięśni przy umiarkowanym odczuwaniu zmęczenia fizycznego. To wszystko dzięki środowisku wodnemu, w którym prowadzone są zajęcia.
Aqua Bike pozwala na zrzucenie zbędnych kilogramów, pomaga w walce z cellulitem oraz poprawia krążenie. Zwiększa również wydolność oddechową, wytrzymałość i kondycję fizyczną.

UWAGA !!! NA ZAJĘCIACH OBOWIĄZKOWE SĄ BUTY DO WODY.

Jeśli nie macie ich w swojej szafie to żaden problem. Będzie można je zakupić w recepcji basenowej.

Zapraszamy!

Pierwszy w historii Stacji Nowa Gdynia - Dzień (bardzo) Otwarty Aquapark'u! Prezentacja wszystkich możliwości naszego niesamowitego SNG Aqua Team i trochę tego co niemożliwe również. Enjoy!